TR
Şirket Profili

İnşaat sektörünün deneyimli ve dinamik aktörlerinden biri olan Alp Yapı inşaat ve müteahhitlik kuruluşu olarak 1998 yılından bu yana hizmet veriyor. Altyükleniciler ve çözüm ortaklarıyla sürdürdüğü uzun vadeli ilişkiyi başarısının temel nedeni olarak gösteriyor.

Yurtiçindeki projelerinin yanı sıra yurtdışı projeleri ve ortaklıklarıyla dikkat çeken Alp Yapı, sektörünün güvenilir kuruluşlarından biri olarak kabul ediliyor. Doğru isimlerle, öngörülen zamanda proje teslimatına odaklanan kuruluş, insan kaynağına yatırım ve şeffaflık noktasında önemli bir misyonu olduğunun her zaman altını çiziyor.

Gelişmekte olan yeni yerleşim birimlerine, yeni ülkelere odaklanan ve yeni yaratıcı projelere imza atan Alp Yapı projeler gibi, başarı ve yenilikçi yaklaşımın da sürdürülebilir olması gerektiğine inanıyor.

Biz Kimiz

» 1998 yılında başlayan süreç, Alp Yapı'yı bugünlere getirdi.
» Türkiye'de inşaat projelerinin artışı ile Alp Yapı'nın konut projelerindeki rolü zaman içinde değişti.
» Başlangıç noktasında ferforjeden çelik çatıya kadar tüm demir işlerini kapsayan bir çalışma alanı, gittikçe genişledi. İnşaat firmalarının taleplerinin yanı sıra Türkiye'nin önde gelen kuruluşlarının işbirliği talepleri ve inşaat çözümleri için Alp Yapı'yı tercih etmeleri şirketin hizmet alanını genişletti.
» Koç Holding ve Sabancı Holding gibi Türkiye'nin en önemli kuruluşlarına hizmet verdi.
» Alp Yapı misyonunu "insan kaynağına ve nitelikli işbirliklerine yatırım" olarak belirledi.
» Nitelikli insan kaynağına erişmek ve dinamik bir ekiple uzun süre bir arada çalışmak için gösterdiği çabanın sonucunda kısa sürede piyasanın güvenini kazandı.
» Şirket ve yatırımcıların, Alp Yapı'yı kısa süre içinde kendi bünyelerinde bir oluşum olarak görmelerine yönelik hedefe erişildi ve zaman içinde sürekliliği olan işbirliği anlaşmalarına imza attı.
» Alp Yapı bugün uluslararası platformda, uluslararası standartlarda hizmet sunan bir inşaat firması.

Hedeflerimiz

» Alp Yapı mesleki tatmin yaşatan, deneyimlerini tam anlamıyla ortaya koyabileceği projelere odaklanıyor.
» Ekip olarak, yaratıcılıklarını ve sektördeki deneyimlerini dolaşıma sokabilecek proje sayısını kısa vadede artırmayı amaçlıyor.
» Yüklenici firma olarak, yurtiçi ve yurtdışında daha fazla sayıda anahtar teslim projeye yönelmeyi planlıyor.
» Yeni ortaklıklar kurmayı, çok sayıda ortak başarıya imza atmayı hedefliyor.
» Endüstriyel yapılar konusundaki deneyimlerini artırmaya yönelik yeni adımlar atıyor.
» Doğal yaşam alanlarına yönelik özel projeler geliştiriyor. Doğayla dost çözümler üretmekle ilgili hassasiyetini yansıtacak yeni projelere imza atıyor.

Ekibimiz

Teknoloji, mimarlık ve inşaatın bugününe hâkim olmak ve yarınını görebilmek ancak doğru bir ekiple mümkün olabilir. Alp Yapı gücünü; ekibinin dinamizminden, deneyiminden ve girişimci ruhundan alıyor.

Firmaların güvenilir ve deneyimli olması gerekliliğinin yanı sıra, sektörde her iş kolunun birbirinden güç alarak ilerlemesi de başarının anahtarı kabul ediliyor.

Alp Yapı, proje üretecek sermayeyi oluşturan, yeni projelere açık ve deneyimlerini farklı alanlara taşıyabilen bir yapı kurgulamak için nitelikli ve güvenilir bir ekibe sahip.

Büyük çoğunluğu mimar ve mühendislerden oluşan ana kadrosunun yanı sıra, kendi güvenilir altyüklenicilerini oluşturması, Alp Yapı'yı bugüne taşıyan önemli etmenlerden biri.

Alp Yapı, kendi bünyesindeki atölyeleriyle dikkat çekiyor. Atölyeler, tüm altyükleniciler için her zaman bir okul olarak görüldü, sektöre nitelikli eleman ve kuruluş kazandırmaya devam ediyor.

Kendi atölyelerinde yetiştirdiği personelini eğiten ve geliştiren Alp Yapı, bünyesindeki personelin altyüklenici olarak konumlanmasına destek veriyor. Sektöre nitelikli altyükleniciler kazandırılması bakımından mesleki ve ticari eğitimin önemine inanıyor. Bu anlayışla, bugüne kadar on firmanın kurulmasına destek veren Alp Yapı, kurumların işleyişini ve gelişimini takip ediyor; süreci uzun vadeli bir çözüm ortaklığı olarak görüyor.