TR
Faaliyet Alanlarımız

Müşteri ilişkilerinde önemli olan, inşaatın tüm alanlarını sahiplenmek; bu sahiplenmeyi kusursuz anahtar teslim projeleriyle desteklemek ve bu yolla yılların deneyimi paylaşmak...

» 20 farklı noktada eşzamanlı 20 şantiyenin takibinin yapılabilmesi,
» Hem teknik kadronun hem de taşeron ekiplerin organizasyonun sağlanabilmesi,
» Endüstriyel yapıların yanı sıra hastane, otel inşaatlarını üstlenebilme,
» İnşaat sektöründe üst yapı çalışmalarının tamamını sürdürebilme ve anahtar teslim projeleri yürütebilme kapasitesi, Alp Yapı'nın iş tanımının kısa bir özeti niteliğinde.

Türkiye

Deneyimli yönetim ekibi ve personeliyle başlangıçta market, yapı market ve mağaza projelerine imza atan Alp Yapı, projelerini zamanında ve istenilen kalitede teslim etmek konusundaki performansıyla dikkat çekiyor.

» Araziye, altyapıya ve inşaata dair tüm detaylara hâkim olmak,
» Karşılıklı güven ilişkisine yoğunlaşmak,
» Güven, kalite ve zamanlama konusunda ödün verememek bugün Alp Yapı'nın dünyaya açılabilmesini sağlayan temel unsurlardan birkaçı.

Koç Holding ve Sabancı Holding'in yanı sıra; OYAK, HSBC ve Türkiye İş Bankası gibi hizmet verdikleri sektörde lider kuruluşlarla bugüne kadar bir arada yürüyen Alp Yapı; konut projeleri, endüstriyel yapılar, hastane ve otel inşaatlarına odaklanmayı da sürdürüyor.

Uluslararası

İnşaat sektöründe Türk firmaları son yıllarda büyük bir aşama kaydetti, önemli başarılara imza attı. Sektördeki bu hızlı ilerleyiş Türkiye'nin dinamizminin ve karakteristik yeteneğinin bir göstergesi.

Türk toplumu ev isteyen, güven duygusunu evle pekiştiren bir toplum. Sektör bu bakımdan da hızla gelişiyor, ancak bundan sonra kalite ve nitelikli proje artışı önemli olacak. Dönüşüm projeleriyle sektör daha da büyüyecek. Uluslararası pazarlarda rekabet avantajı elde eden Türkiye, ekonomik canlılığın en önemli göstergelerinden biri olan inşaat sektöründe dünyanın sayılı ülkeleri arasında yer almayı sürdürecek.

İnşaat sektörü, güven unsuruna dayalı ilişkiler temeline oturmak zorunda. Türkiye'de gelişme hızı ile dikkatleri üzerine çeken inşaat sektöründe, bu sağlam temeli kurmayı başarmış aktörler artık dünyaya açılıyor.

Mesleki ve sosyal sorumluluk bilinci olan, şeffaf ve sürdürülebilir kaliteyi önceleyen firmaların öne çıkması kaçınılmaz. Alp Yapı'nın ülke ekonomisi için bir kaldıraç görevi üstlenen sektöre odaklanma biçimi, doğru işbirliklerine ulaşma ve sektörde öne çıkma şansını elde etmesine olanak tanıyor. Suriye ve Gürcistan'daki faaliyetleriyle yurtdışında da deneyimlerini dolaşıma sokma imkânı yaratıyor.